Meclisi Mebusan Caddesi No:19 Salıpazarı, Beyoğlu/İstanbul (Tramvay Yolu)
şeker ameliyatı

Şeker Ameliyatı Nedir?

Şeker Ameliyatları diğer adıyla Metabolik Cerrahi genel olarak Tip 2 Diyabetin cerrahi yöntemle tedavi edilmesini ve insülin ve Şeker Hastalığının diğer riklerinden hastanın kurtatrılmasını amaçlayan ameliyatlardır. Şeker Ameliyatı birden fazla Metabolik Cerrahi tekniğine halk tarafından verilen genel isimdir, yani birden fazla Şeker Ameliyatı vardır.

Şeker Ameliyatları Nasıl Uygulanır? 

Bizim en sıklıkla yaptığımız Şeker ameliyatları Transit Bipartisyon ve İleal İnterpozisyon ameliyatlarıdır, ancak mesela Gatsrik Bypass ve bazı diğer ameliyatların da Tip 2 Diyabet' in cerrahi tedavisinde kullanılmaları mümkündür. Bu ameliyatın seçilmesinde sizin genel sağlık durumunuz, kilonuz, ameliyat tercihiniz ve cerrah hekiminizin tecrübesi ve önerissi etkili olacaktır!

Şeker Ameliyatının Başarısını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Genel olarak kaç yıldır Tip 2 Diyabet hastalığınız yani Şeker Hastalığınız  olduğunda, pankreastaki insülin depolarınızın durumu, Diyabetin küçük kılcal damarlarınıza, gözünüze, böbreğinize ve kalbinize verdiği hasarın derecesi Şeker Ameliyatı' ndan göreceğiniz faydanın miktarını belirler. Tüm bunlar ayrıntılı muayene ve çok ayrıntılı bir check-up sürecinden sonra belirlenecektir!

Şeker Ameliyatlar Nasıl İyileştirir?

Tüm şeker ameliyatların temel olarak 2 etkisi vardır, birincisi hastaya kilo verdirerek insülin direncini kırarlar , ikincisi ise uzak ince barsaktan salgılanan GLP-1 adlı hormonun tedavi edici özelliğinden faydalanılır.

Siz de Tip 2 Diyabet Hastasıysanız Şekerden ve İnsülin iğnelerinden kurtulmak için şansınız olabilir. Peki Şeker Ameliyatı nedir? Transit Bipartisyon ve İleal İnterpozisyon gibi ameliyatların genel adı Şeker Ameliyatıdır.

Şeker Ameliyatları hakkında bilgi için 05071043438 nolu telefon/ Whatsapp hattımızdan veya başvuru formu aracılığıyla bilgi alabilirsiniz! tip 2 diyabet tedavisi diabet